تبلیغات
جوانرود سیتی

جوانرود سیتی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان

مسئله تعدد زوجات، ضرورتی است که شرایط زندگی مقتضی آن میباشد وتشریع جدیدی نیست که فقط اسلام آن را آورده و ویژه اسلام باشد. هنگامیکه اسلام آمد،آنرا بدون قید و حدود وبه شکلی غیر انسانی دید و بنابراین به تنظیم و پیرایش آن پرداخت و آن را دارو ودرمانی برای بعضی از حالات اضطراری قرار داد که جامعه از آن رنج میبرد. هنگامیکه اسلام آمد مردان با ده زن و یا بیشتر و یا کم تر ازدواج میکردند. آن چنان که در حدیث غیلان آمده است که وی به هنگام اسلام آوردن، ده زن در عقد خود داشت و حد و قیدی برای آن وجود نداشت، پس اسلام آمد تا به مردان بگوید:این جا حدودی وجود دارد که تجاوز از آن حلال نیست. و آن عدد چهار است و قید و شرطی هم برای اباحه این ضرورت وجود دارد و آن رعایت عدالت در میان زنان است و اگر این امر محقق نگشت، واجب است که مرد به یک زن بسنده کند... (فواحده او ما ملکت ایمانکم)

پس تعدد زوجات، چیزی بود که ریشه در عصر های قدیم داشت و در واقع، امر برپا، اما آشفته بود و اسلام به آن نظم بخشید، تابع هوا و هوس و لذت جویی بود. اما اسلام آنرا راهی برای زندگی سرشار از فضیلت و کرامت قرار داد. حقیقتی که هر انسان باید بداند این است که اباحه تعدد زوجات، یکی از افتخارات اسلام میباشد. زیرا اسلام توانسته است که یکی از سخت ترین و پیچیده ترین مشکلاتی را که ملت ها و جوامع امروزی با آن دست و پنجه نرم میکنند، حل کنند. مشکلی که جز رجوع به حکم اسلام، راه حلی برای آن وجود ندارد.

جامعه از نگاه اسلام، مثل ترازوی است که باید برای حفظ تعادل دوکفه آن برابر باشد و برای حفظ این توازن لازم است که تعداد مردان و زنان با هم مساوی باشد.
اما اگر تعداد مردان یا زنان بیشتر از دیگری باشد، راه حل این مشکل چیست؟ هنگامیکه این توازن مختل شده، تعداد زنان چند برابر مردان می شود، چه کار کنیم؟ آیا زن را از نعمت همسری و مادری محروم سازیم و اجازه بدهیم که راه فحشا را برود مرتکب رذایل شود؟ چنانکه در اروپا این وضعیت بعد از جنگ دوم جهانی پیش آمد و تعداد زنان چند برابر مردان شد. د یا این مشکل را به شکل شریفانه و توام با فضیلت حل کنیم که با آن کرامت زن، پاکی خانواده وسلامت جامعه حفظ شود؟ فرد عاقل کدام یک را بهتر و نیکوتر می داند؟ اینکه زن را بایک پیوند مقدس همراه با زن دیگری و به یک طریق شرعی و شریف تحت سر پرستی یک مرد قرار دهیم یا اینکه او را دوست و معشوقه ی ات مرد قرار دهیم و رابطه ی میان آنها رابطه ی اگنده از گناه باشد؟
تاریخ شاهد این است که بعد از جنگ دوم جهانی در شهر مونیخ آلمان در سال 1948 کنگره بین المللی ایجاد شد و از اینکه تعداد نفوس زنان افزایش یافته بود از مردان کرده، پس در کنفرانس یاد شده مسئله تعدد زوجات را پیشنهاد کردند و عملی شد. این در حالی صورت گرفت که کلیساها و ادیان دیگر عاجز مانده بودند و اینها مجبور شدند که قوانین اسلامی را برای بهبود جامعه خود عملی کنند.
پس دوستان عزیزم انسان عاقل کمی تعقل کرده در این باره و اسلام را ملامت نخواهد کرد که برای مرد اجازه داده که بیشتر از یک زن بگیرد. این تعدد زوجات در اسلام شرایط خاص خود را دارد که قبلاً بیان شد. پس بیاید اول بدانیم و مطالعه کنیم و بعد قضاوت کنیم...


‏‎

[ شنبه 12 مهر 1393 ] [ 01:32 ق.ظ ] [ اکبر عبدی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Pichak go Up

Online User

تعبیر خواب آنلاین