تبلیغات
جوانرود سیتی

جوانرود سیتی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان

(( از حرف های گهربار آن حضرت صلی الله علیه وآله و اصحابه))

رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرمایند:-(سه کس را الله دوست میدارد، و بر سه کس خشم میگیرد.
اما سه ...کسی را که دوست میدارد: کسیکه به نزد قومی میرود و چیزی بنام الله میخواهد و نه بنام خویشاوندی، ولی آنان خواسته اش را نمی پذیرند، اما یکی از آنها از آن قوم تخلف میکند و به طور پنهانی که هیچ کس جز الله نمی داند، نیاز آن کس را بر آورده میسازد. این شخص را الله دوست میدارد. دیگر آنکه گروهی شب راه می پیمایند تا که خواب برآنان غلبه میکند و از هر چیزی برایشان خواب دوست داشتنی تر است، پس برای استراحت فرود میآیند. اما یکی از آنان به ذکر و تلاوت آیات الهی مشغول میگردد، این کس را الله دوست میدارد. سوم کسی که در گردانی برای جهاد میرود، با دشمنان رو به رو میگردد، گردان دچار شکست میگردد، اما او سینه اش را سپر میکند تا کشته میشود و یا الله فتح را به او ارزانی میکند، این کس را هم الله دوست میدارد. اما سه کسی که الله از آنها نفرت دارد.
اول...کهن سال زناکار
دوم...فقیر متکبر
سوم...سرمایه دار ستمگر..

رسول الله صلی الله علیه وآله و اصحابه اجمعین می فرمایند :((الله متعال در روز قیامت میفرماید: ای فرزند آدم! بیمار شدم به عیادت من نیامدی؟ بنده میگوید: پروردگارا! چگونه تو را عیادت میکردم، در صورتیکه تو پرودگار جهانیان استی هستی؟ میفرماید: آیا ندانستی که فلان بنده ام بیمار است و به عیادت او نرفتی؟آیا نمی دانستی اگر به عیادت او رفته بودی، مرا در نزد او میافتی.
ای فرزند آدم! از تو غذا خواستم، مرا غذا ندادی، گوید: پروردگارا! چگونه تو را غذا میدادم و تو پروردگار جهانیان استی؟میفرماید: فلان بنده ام از تو غذا خواست، به او غذا ندادی، آیا نمی دانستی اگر او را غذا میدادی، مرا در نزد او میافتی. ای فرزند آدم! از تو آب خواستم مر آب ندادی. گوید: پروردگارا! چگونه تو را آب میدادم که تو پرودگار جهانیان استی؟ میگوید:فلان بنده ام از تو آب خواست او را آب ندادی. آیا نمی دانستی اگر او را آب میدادی مرا در نزد او میافتی)).


[ دوشنبه 19 آبان 1393 ] [ 12:14 ق.ظ ] [ اکبر عبدی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Pichak go Up

Online User

تعبیر خواب آنلاین