تبلیغات
جوانرود سیتی

جوانرود سیتی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان


از ابن عمر رضی اللہ عنهما روایت است وی میگوید که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند: نماز با جماعت بر نماز ننهایی بیست و هفت (27) مر...تبه فضیلت دارد. (بخاری و مسلم)

از ابو هریره رضی اللہ عنہ روایت است وی میگوید که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند: سوگند به آن ذاتیکه نفس من در ید قدرت اوست بدرستیکه اراده کردم که امر کنم به جمع کردن هیزم پس هیزم جمع کرده شود پس امامت کند ایشان را سپس بیایم به سوی مردمیکه حاضر نشده اند به نماز پس بر ایشان خانه های ایشان را بسوزانم و سوگند به ذاتیکه نفس من در ید قدرت اوست اگر از ایشان بداند که وی می یابد استخوان فربه را با استخوان بی گوشت را یا می یابد ود سم گاو یا گوسفند را که نیکو اند در نظر حوص و طمع هر اینه حاضر میگردد نماز عشاء را. (بخاری و مسلم)

از ابو هریره رضی اللہ عنہ روایت است وی میگوید که یک مرد کور ( عبدالله بن ام مکتوم رضی اللہ عنہ) نزد رسول اللہ صلى الله علیه وسلم آمد و عرض کرد: ای رسول الله صلی الله علیه وسلم من کسی ندارم تا مرا به مسجد بیاورد پس از رسول الله صلى الله علیه وسلم خواست تا به وی اجازه دهد که نماز را در خانه بخواند پس به وی اجازه داد چون برگشت او را دوباره خواست و به او گفت: آیا تو صدای اذان را میشنوی؟ او گفت: بلی. گفت: پس بر تو آمدن به مسجد ضروری است. (مسلم)
از ابن عمر رضی اللہ عنهما روایت است که وی در یک شبیکه باد می ورزید و هوا نیز سرد بود اذان کرد و بعد از اذان گفت: اگاه باشید در خانه های خود نماز بخوانید سپس گفت رسول الله صلی الله علیه وسلم در شبهای سرد و بارانی به مؤذن امر میکرد که بعد از اذان یگوید: اگاه باشید در خانه های خود نماز بخوانید. (بخاری و مسلم)

از ابن عمر رضی اللہ عنهما روایت است وی میگوید که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند: چون نان شب آماده گردد و در این وقت برای نماز اقامت گفته شود پس به خوردن طعام شروع کنید و در خوردن عجله نکنید تا که از آن فارغ گردید و برای ابن عمر رضی الله عنهما طعام آورده میشد و برای نماز اقامت گفته میشد پس به نماز نمیامد تا که از تناول طعام فارغ میگردید در حالیکه او قرات امام را می شنید. (بخاری و مسلم)

از عایشه رضی الله عنها روایت است وی میگوید که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند : نماز خواندن زن در درون خانه بهتر است از نماز وی در صحن خانه همچنان نماز زن در مخدعش (خانه درون خانه پسخانه) بهتر است از نماز وی در خانه او یعنی زن هر چند پنهان تر باشد بهتر است. (ابو داؤد)

از موس رضی اللہ عنہ روایت است وی میگوید که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند: هر چشم زنا کننده است آنکه به زن بیگانه به دیده شهوت ببیند و زنیکه خوشبویی استعمال کند و به مجلس مردان بگذرد او نیز چنین و چنان است یعنی زانیه است (ترمذی)


[ چهارشنبه 29 بهمن 1393 ] [ 09:31 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Pichak go Up

Online User

تعبیر خواب آنلاین