تبلیغات
جوانرود سیتی

جوانرود سیتی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان

شهادت عمردر صبحگاه یکشنبه 23 ذی الحجة سال 23 هجری در هنگام ادای نماز فجر در محراب پیامبر گرامی صلی الله و علیه و آله و سلم در مسجد آن حضرت در شهر مدینه خلیفه راشد عمر فاروق عدالت گستر بی همتای تاریخ بشر رضی الله عنه بدست ابولولوی مجوسی در نتیجه یک توطئه و سازش جهانی و مشترك دشمنان اسلام خنجر مسموم خورد و سه روز بعد یعنی چهار شنبه سال 23 هجری به درجه رفیع شهادت نایل گردید.


براستی که عمر فاروق رضی الله عنه نقطه عطفی در تاریخ بشر بود از لحظه مسلمان شدن تا لحظه شهادت؛ ایشان یک استثای واقعی در تاریخ بود یک قهرمان نابغه یک ابرمرد بی مثال و یک مؤمن بی بدیل.
آری عمر فاروق جهان كفر و شرك را لرزاند اسلام و اهل ایمان را به توفیق الله عزت و افتخار بخشید . نسیم عدالت عمر فاروق تمام جهان را معطر نمود دشمنان را حتی عاشق و شیفته اسلام نمود كه در نتیجه ساسانی زدگان کشور ما که از ظلم و ستم ستمگران ساسانی به ستوه آمده بودند به سوی اسلام آغوش گشودند ، چون نمونه عدالت عمری خستگی چند هزار ساله را از فكر و روانشان دور نمود و ناخود آگاه فریاد می کشیدند اسلام اسلام.
از شرق تا غرب از مصر تا آفریقا همه جا همین ولوله و غوغا بپا بود هر جاسخن از اسلام و عدالت اسلامی بود. اما از سوی دیگر سران و سردمداران و مصلحت طلبان عقده ای فارس و روم و یهود و منافقین که طعم تلخ شکستهای پیاپی نظامی و هدر رفتن توطئه های مكارانه و پیچیده آنان و نیز از دست دادن قدرت و مکانت و آبرو حیثیت کاذبشان آنان را حواس باخته کرده بود در فکر انتقام بودند و از درد شکست و حسادت خواب و آرامش نداشتند.
لذا طراحی کردند و اجرا نمودند سناریو بسیار مسخره و سبک بود. ظاهر قضیه همین که یک غلام مجوسی که حقش ضایع می شد انتقام گرفت و تمام شد! اما حقیقت غیر از این بود عمر فاروق امپراطور خاک نشین؛ تاج و تخت قیصر و کسرا را به هم ریخته بود یگانه ابرمرد روزگار که سر بر خشت خام می گذاشت و در فضای مسجد می خوابید! فاتح و جهانگشای زاهدی که حشم و خدم که هیچ حتی یک نگهبان ساده هم نداشت خواب از چشم کاخ نشینان ربوده بود.
عمر با لباس پیوند خرده و نان جوین و زندگی فقیرانه؛ اسلامی که در لابلای اوراق نورانی قرآن نوشته شده بود و او خود و سایر شاگردان محمد رسول الله صلی اله و علیه و آله و سلم مستقیما آنرا از زبان مبارک معلم بشریت شنیده و آموخته بودند ترجمه کرد! به چه زبانی؟ به زبان عمل!
کافر و مسلمان با چشم سر می دیدند که اسلام راه می رود اسلام ابهت دارد اسلام عدالت دارد اسلام صداقت دارد اسلام مظلوم را نوازش می کند و حقدار را ستایش می کند اسلام حافظ حقوق مردم است اسلام به مردم می بخشد اسلام از کسی چیزی نمی خورد اسلام حافظ جان و مال و ناموس و آبرو و حقوق ملتهاست اسلام شعار نمی دهد.
اسلام نفاق و تفرقه ایجاد نمی کند ، اسلام حتی در جنگ عدالت دارد حتی دشمن را بعد از اسارت نه تنها نمی کشد و آزار و شکنجه نمی دهد که از او پذیرایی می کند! اسلام لعن و نفرین و کینه و دشمنی نمی آفریند و نمی آموزاند بلکه بر عکس اسلام کینه ها را می زداید زنگارها را صیقل می دهد!
اسلام با مخالفانش عدالت می کند اسلام خود را به زور به کسی تحمیل نمی کند اسلام فقط فاتح دلهاست مسئولیت اسلام آشتی دادن انسانها با خالق و مالك و معبود حقیقشان است اسلام فقط انسانهای فراری از خویشتن را متوجه سرنوشت آینده می کند اسلام به روشهای مختلف انسانی که بر خود و آینده و سرنوشت خود ظلم می کند را از خواب غفلت و آتش خشم و شهوت بیرون می آورد و از کژراهه ها و پرتگاهها نجات می بخشد از هلاکت و بدبختی به سعادت و رحمت و شفقت و محبت می کشاند.....
وقتی دشمنان کینه توز ترجمه مفصل و عملی اسلام را در وجود انسانها دیدند وقتی در وجود و جامعه و خانوده اثر بهار ایمان را دیدند وقتی ملاحظه کردند که اسلام انسانهای وحشی و درنده خوی و چپاولگر را؛ فرشته صفتانی می سازد که عوض خویش و خویشان مشتاق و شیفته خدمت به دیگران هستند و عوض طلب کردن و تلاش و تکاپو برای دریافت حق و حقوق خود مشغول تکاپو برای ادای حقوق دیگران هستند!
وقتی دیدند اسلام انسانهایی می سازد که بدون پلیس و پی گرد پس از ارتکاب جرم با پای خود و اختیار خود و میل خود نزد قانون و مجری قانون می آید و می گوید پاکم کن! و می داند که قاون یعنی چه و اجرای قانون یعنی چه با این وجود خودش می آید چون اسلام وجدانها را بیدار می کند!
در اسلام حکومت ایمان و عقل و وجدان بر وجود و کالبد انسان است. رمود کنترول و هدایت انسان را دست خودش می دهد که در پرتو قانون الهی خودش بداند کجا جریمه می شود و کجا تشویق؟
پس اینجا بود که دشمنان هراسان شدند و گفتند اگر اسلام این است دیگر جایی برای رانت خواری نیست جایی برای اقربا پروری نیست جایی برای سودجویی نیست لذا دیوانه وار در فکر انتقام بر آمدند و نقد و فوری از کسی انتقام گرفتند که در نبود صاحب شریعت صلی اله و علیه و آله و سلم مأمور ترجمه اسلام شده بود و چنان در این کار موفق بود که دوست و دشمن به همت و شجاعت و اخلاص و مدیریت ایشان آفرین می گفتند.
خلاصه نقشه مشترک دشمنان اجرا شد و عمر فاروق به شهادت رسید.
آری ، ای کوه ها بلرزید و ای آسمان ها خون گریه کنید که عمر ، امپراطور بلامنازع و کهنه پوش و نان جوین خور نیمی از عالم شهید شد.
عمر ، شهید شد.

[ سه شنبه 16 تیر 1394 ] [ 02:29 ق.ظ ] [ اکبر عبدی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Pichak go Up

Online User

تعبیر خواب آنلاین