جوانرود سیتی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
خیار می‌تواند آب مورد نیاز بدن را تامین کند و احساس عطش و بی‌تابی را از شما بگیرد. پس تا می‌توانید خیار بدون نمک بخورید و اگر هم حوصله مدام خیار خوردن ندارید، آن را در مخلوط‌کن بریزید و سربکشید.
زمانی که خواب هستید، بدن بهترین زمان را برای سوزاندن چربی پیدا می‌کند. اما وقتی که شام مفصلی به فاصله کوتاهی قبل از خوابتان خورده باشید، بدن به خاطر درگیر شدن در هضم و جذب شامتان، مجال سوزاندن چربی‌ها را پیدا نمی‌کند. مطالعه‌ای نشان داد افرادی که بعد از ساعت هشت شام می‌خورند، وزن بالاتری دارند.
اگر ناخن‌تان را فشار دهید، زیر آن سفید می‌شود و پس از مدتی به رنگ اولیه باز می‌گردد. در این حالت اگر ناخنتان برای مدت یک دقیقه یا بیشتر سفید باقی ماند، شما دچار کم خونی و فقر آهن هستید. کمبود عنصر آهن باعث خستگی زودرس شده و در موارد شدید ممکن است به مسائل جدی از جمله مشکلات قلبی منجر شود. برای جبران این مشکل از مواد غذایی غنی از آهن مانند گوشت قرمز و خشکبار استفاده کنید.
گردش بهترجریان خون در بدن با این راهها!!!

– پیاده روی و فعالیت جسمانی منظم
– بالاتر گذاشتن پاها از سطح بدن هنگام شب
– اجتناب از ایستادن های طولانی مدت و قرار گرفتن در معرض گرما
– تا نکردن پاها هنگام نشستن
– استفاده از جوراب های کشی و کفش های مناسب نیز می تواند مفید باشد.
دوش سرد و گرم به تناوب، خستگی را از پوست می‌گیرد.این کار زمانی نتیجه بهتری خواهد داشت که زیر دوش‌ آب گرم بایستید و با دوش دستی آب سرد به بدن بپاشید، به طوری که پوست دو درجه حرارت مختلف را یکجا دریافت و حس کند.برای رفع خستگی پاها، آنها را به مدت سه دقیقه در آب سرد قرار دهید. این کار افزون بر رفع خستگی پاها، سبب می‌شود که راحت‌تر و زودتر به خواب بروید.

[ دوشنبه 29 دی 1393 ] [ 01:02 ق.ظ ] [ اکبر عبدی ]

رابطه ویتامین ها با مشکلات شما!!!!

به لیست زیر نگاهی بیندازید و ببینید از چه ویتامین یا ماده معدنی در رژیم غذاییتان کمبود دارید.
(1
مشکلات مو: ویتامین ب 12 ،ب 6 ،منیزیم و ویتامین c
(2
مشکلات بینایی: ویتامین A و C
(3
نا آرامی و اضطراب: ویتامین ب 6،ب 12 ،ب 3،ب 5، منیزیم، ویتامینِ C
(4
عفونت ها: ویتامین A،B کمپلکس، C ، بیوتین، کلسیم،پتاسیم و روی
(5
خستگی: روی، آهن، ویتامین های A. B. C و D
(6
یبوست: ویتامین ب کمپلکس، ویتامین C
(7  
اسهال:) ویتامین A . نیاسین )ب 3(، ب 1و( K
(8
دردهای عضلانی: ویتامین ب 1و D ،بیوتین، سدیم، منیزیم و کلسیم
(9  
مشکلات پوستی: ویتامین A و ب کمپلکس، بپوتین و مس

تغذیه در هنگام سرماخوردگی
(1
بهتر است در این مواقع مصرف مایعات خود را بالا ببریم.
(2
استفاده از ویتامینC به بیمار کمک میکند تا زودتر سلامتش را بدست بیاورد.(در مرکبات بالاخص پرتقال و انواع لیمو)
(3
نوشیدن مایعات گرم مانند سوپ و آش برای بیمار بسیار مقوی است.
(4
خوردن اسید های چرب، امگا 3 و امگا 6 نیز در بهبود بیمار موثر است.(امگا 3 موجود در انواع ماهی، تخم کتان و کدو حلوایی و روغن شاهدانه و امگا 6 موجود در تخم کتان و تخمه کدو حلوایی و آفتابگردان میباشد)
(5
غلات سبوس دار و حبوبات نیز منبع خوبی از انواع ویتامین B میباشند که برای بیمار مفید است.
(6
آهن و روی نیز باعث تقویت سیستم دفاعی بدن میشوند که در سیر و جگر موجودند.
و دیگر مواد مغذی و معدنی و ویتامین ها برای بدن در حالت ضعف مفیدند.


[ دوشنبه 29 دی 1393 ] [ 01:01 ق.ظ ] [ اکبر عبدی ]


موقعیت جغرافیایی :

شهرستان جوانرود درشمال غربی استان كرمانشاه واقع شده است كه 87 كیلو متر با مركز استان فاصله دازد ، از غرب به شهرستان ثلاث باباجانی و كشور عراق و از شمال به شهرستان پاوه و از جنوب به شهرستانهای اسلام آباد غرب و سرپل ذهاب و از شرق به شهرستان های روانسر وكامیاران محدود می شود .

پیشینه تاریخی :

شهرستان جوانروددر حد فاصل فلات ایران و جلگه بین النهرین قرار گرفته است، یعنی پل ارتباطی تمدنهای ایرانی و تمدنهای باستانی بین النهرین بوده است .بعد از ورود آریاییها در حدود 3 هزار سال پیش، غرب استان كرمانشاه مورد توجه خاص دامداران ماد قرار گرفت و 2700 سال پیش با غلبه بر حكومت آشور و فتح نینوا به غارت حكومتهای بین النهرین دربرهه ای از زمان خاتمه دادندو در دوره های بعد نیز بعلت شرایط مناسب طبیعی همواره مورد توجه ایلات و طوایف كرد بوده است و بعنوان یكی از بخشهای تابعه سنندج تحت حاكمیت حكمرانان كردستان قرار داشته است. قلعه جوانرود و امان اله خان والی كردستان در سال 1224 هجری قمری برابر با سال 1188 هجری شمسی یعنی در حدود 193 سال پیش و از آن زمــان بــه بعــد اهمیت ژئو پو لتیكی و اجتماعی جوانرودفزونی یافت. ایل جاف جوانرود هیچگاه حاكمیت مطلق حكومت شاهان ستمگررا قبول نكردند. جنگ عشایر جوانرود در دوران رضا خان با دستگیری و زندانی كردن رؤسای منطقه در سال 1310نشانی از مبارزات خونبار مردم این دیار در زمان ستم شاهی است. مردم غیرتمند شهرستان جوانرود در طول جنگ تحمیلی ضمن حضور فعال در دفاع از میهن، صدها نفر شهید و جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی خود كرده اند. جوانرود در سال 1368 به مركز شهرستان انتخاب گردید و از شهرستان پاوه تفكیك شدو دارای بخشهای مركزی وشروینه میباشد و جمعیت شهرستان 99205 نفر می باشد كه حدود 60% شهری و 40% روستایی است.

مذهبی و فرهنگی :

 تمام مردم شهرستان جوانرود مسلمان ، اهل سنت و شافعی مذهب هستند ، این مردم به زبان كــردی و لهجه جافی صحبت می كنند . شهرستان جوانرود در مجموع یك چشم انداز طبیعی محسوب می شود كه ویژگیهای خاص خود را دارد كه با این حال از چشمه شفا بخش ریزه بعنوان چشم انداز طبیعی می تواند مورد توجه قرار گیرد. چشم اندازهای فرهنگی معمولاً در مقیاس محلی و منطقه ای قرار دارندو اماكنی همچون نظرگاه شیخ عبدالقادر (ریزه) ،سلطان شیخ مراد ( روستای كانی گل ) روستای دولت آباد به عنوان یك حوزه علمی سنتی از چشم اندارهای فرهنگی این شهرستان محسوب می شوند.

وضعیت اقتصادی:

كل اراضی شهرستان جوانرود 75697 هكتار بوده كه از این میزان 9656 هكتار آن آبی و مابقی دیم می باشد ، بعلت ورودی شیخ صالح و انجام واردات و صادرات همچنین رفت و آمد مسافرین به این شهرستان به خاطر وجودبازارچه مرزی طی چند ساله اخیر از نظر اقتصادی تغییرات زیادی در منطقه روی داده است ووضعیت اقتصادی مردم خوب شده است.


[ یکشنبه 14 دی 1393 ] [ 08:26 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]
کشاورزی از یک روستای دورافتاده چندین کیلومتر را از بین برف‌های یخ زده با سختی طی می‌کند تا خود را به کلیسای روستای همسایه برساند تا در مراسم عبادت روز یکشنبه شر...کت کند. وقتی به کلیسا می‌رسد به جز کشیش فرد دیگری به کلیسا نیامده بود.
کشیش می‌گوید: «فکر نکنم اجرای مراسم ارزش داشته باشد، بهتر نیست ما هم به خانه‌های گرم‌مان برویم و یک قهوه داغ بخوریم؟» و انتظار دارد که تنها شرکت‌کننده مراسم نیز با او هم‌نظر باشد.
کشاورز می‌گوید: «خب، من فقط یک کشاورز ساده هستم، اما وقتی به دام‌هایم علوفه می‌دهم، اگر فقط یکی از آنها جلو آمده باشد، مطمئناً گرسنه رهایش نمی‌کنم.»
کشیش که شرمنده شده بود، شروع به اجرای مراسم کرد؛ زنگ کلیسا را به صدا درآورد، سرودها و دعاهای مختلف را خواند و انواع موعظه و بیانات را گفت که دو ساعت طول کشید و در پایان اشاره کرد که صرفنظر از میزان نیاز، ما باید وظایف‌مان را انجام دهیم و به خاطر درسی که کشاورز به او داده بود از او تشکر کرد.
کشیش در حالی که با کشاورز از کلیسا خارج می‌شدند پرسید: «خوب بود؟»
کشاورز گفت: «خب، من فقط یک کشاورز ساده هستم، اما وقتی به دام‌هایم غذا می‌دهم، اگر فقط یکی از آنها جلو آمده باشد، مطمئناً آن را مجبور نمی‌کنم همه آنچه را که برای همه آورده‌ام، بخورد!»

[ یکشنبه 14 دی 1393 ] [ 12:20 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]

حضرت عمر رضی الله عنه دز زمان خلافت حضرت ابوبکر رضی الله عنه جزومشاورین اصلی ابوبکرصدیق رضی الله عنه بود همچنین در جنگهای مرتدین بازوی دست راست حضرت ابوبکرصدیق رضی الله عنه بود هم چنانکه در فصل نخست گفته شده حضرت ابوبکر رضی الله عنه بعد از تحقیق زیاد حضرت عمر رضی الله عنه را نامزد خلافت کرد بعد از وفات آن حضرت اصحاب رسول الله از مهاجرین و انصار در مسجد مدینه اجتماع کرده و در حالی که حضرت عمر رضی الله عنه بروی منبر رسول الله نشسته بود با او بیعت زدند و این یک بیعت عمومی بود این انتخاب در روز سوم جمادی الاخر سال 13 هجرت قمری بود و حضرت عمر رضی الله عنه بعد از رسید به خلافت بر روی منب رسول الله یه پله پایین تر نشست از پله حضرت ابوبکر صدیق رضی الله عنه نشست و اولین خطبه خود را قرائت کرد
اولین سخنرانی حضرت عمر فاروق رضی الله عنه بعد از خلیفه شدن
حضرت عمر رضی الله عنه بعد از حمد و ثنای خداوند متعال و درود بر حضرت محمد صلی الله علیه وسلم و حضرت ابو بکر صدیق رضی الله عنه خطاب به مسلمین حاضر چنین فرمود: من جز مردی مثل شما نیستم. و اگر رد فرمان جانشین رسول الله بر من گران نبود هرگز زمامداری شما را به گردن نمی گرفتم و هر کسی را ببینم به کسی ستم کرده است یه گونه او را بر خاک می گذارم و پایم را بر گونه دیگرش می گذارم تا او را ناچار کنم که حق اذعان کند. با این حال روی خود را نسبت به انسانهای عفیف و سالم و دور از فساد بر خاک می گذارم. اگر به راه راست بودم از من اطاعت کنید و اگر منحرف شدم مرا به راه راست بیاورید.

[ چهارشنبه 10 دی 1393 ] [ 12:08 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]


حضرت عمر رضی الله عنه در 23 سالگی ازدواج کرد و اولین فرزندش حفصه همسر پیامبراسلام است که حضرت عمر رضی الله عنه بخاطر خوشحالی بیش از حد تولد آن دختر برخلافرسم جاهلیت عرب از نام او کنیه ی ابو حفص را برای خود ساخت. حضرت عمر رضی الله عنه جزو 17 نفر باسواد مکه بود وباسوادترین آنها بود. در زمان جاهلیت فرماندهی نیروهای قریشو همچنین سمت سفارت امور خارجه به عهده حضرت عمر رضی الله عنه بود علاوه بر سوادو معلومات جامعه شناسی و هنر شمشیر زنی و سوارکاری و تیر اندازی سالها پست سفارت قریش و داوری اختلافات مهم قبایل را اداره کرده بود حضرت عمر رضی الله عنه از آغاز جوانی مانند بقیه افراد خانواده ثروتمندش به تجارت اشتغال داشت و برای انجام امور تجاری خود چندین باربه عراق و شام و شهر قدس در فلسطین سفر کرد. طبعا این مسافرتها و مذاکراتش با سران و والیان قراق و شام و آشنایی با تمدن دو امپراطور ایران و روم در تعقل و طرز تفکرش ومعاشرتش با مردم اثر گذاشته حسن بصیرت و تدبیری پیدا کرده بود که عموم مردم شیفته اخلاق و مجذوب شخصیتش شده بودند برخورد حضرت عمر رضی الله عنه با پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم قبل از ایمان او بسیار مودبانه بود.می گوید شبی در کعبه پیامبر صلی الله علیه وسلم را در نمازش دیدم آرزو می کردم به او نزدیک شوم تا ببینم چه می گوید ولی ترسیدم اگر مرا ببیند دچار وحشت شود لذا طوری خود را در زیر پرده کعبه مخفی کردم که مرا نبیند و به حرفهایش گوش دادم.

[ چهارشنبه 10 دی 1393 ] [ 12:07 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]
حضرت عمر رضی الله عنه زمانی مسلمان شد که مسلمین به حبشه مهاجرت می کردند روزیکه پیغمبر با قریب چهل نفر از یاران خود در دارالارقم بود حضرت عمر رضی الله عنه با شمشیر حمایت کرده از خانه خود بیرون آمد تا نزد او رود در این موقع نعیم بن عبدالله بوی رسید و از مقصدش پرسید گفت می روم نزد محمد که میان قریش تفرقه انداخته و دین آن را معیوب داشته استتا او را بکشم نعیم که مسلمان شده بود و اسلام خود را پنهان می داشت گفت مگر تصور می کنیکه پس از قتل محمد فرزندان عبدالمناف می گذراند که تو بر روی زمینباشی چرا نزد اهل خانواده خود نمی روی بجای این که محمد را بکشی بکارآنها بپردازی پرسید مقصود کیست؟
گفت پسر عمویت سعید بن زید و خواهرت فاطمه که مسلمان شده اند. حضرت عمر رضی الله عنه بخانه آنها برگشت در حالی که خباب بن الارت نزد آنها بود و برایشان قرآن می خواند و چون ورود حضرت عمر رضی الله عنهرا دانستند خباب را در گوشه ای پنهان کردند فاطمه قرآن را برداشت و در زیر ران خود انداخت حضرت عمر رضی الله عنه که قرائت خباب را شنیده بود پرسید که این آواز از کجا بود؟ و چون انکار کردند گفت دانسته ام که شما با محمد بیعت کرده اید و از من پنهان می دارید و به حضرت سعید بن زید رضی الله عنه حمله کرد و چون فاطمه برخواست که او را از ضرب شوهرش باز دارد ضربتی از حضرت عمر رضی الله عنه بسرش رسید و بشکست پس روی به حضرت عمر رضی الله عنه کرده گفت بخدا که ما مسلمان شده ایم و بخدا و رسولش ایمان آورده ایم هرچه دلت می خواهد بکن حضرت عمر رضی الله عنه که خون بر سر و روی خواهرش دید پشیمان شد و گفت این صحیفه را که با هم می خواندید بمن بدهید تا ببینم محمد چه گفته است فاطمه گفت کسی غیر از پاکان حق نداردبه قرآن دست بزند و تو را نجاست و کفر فرا گرفته است حضرت عمر رضی الله عنه برخاست و غسل کرد و قرآن را گرفت و سوره طه را از اول تا آخر آیه 6 خواند چون خودش شاعر و علم و کلام شناس بود حسن کلام را ستایش کرد خباب که ستایش حضرت عمر رضی الله عنه را شنید از محلی که پنهان شده بود بیرون آمد و گفت ای عمر دیروز از پیغمبر شنیدم که می گفت: خداوندا اسلام را باعمر بن خطاب یا ابو الحکم بن هشام را تایید کن و اینکه امیدوارم که خداوند تو را برای اجابت دعوترسولش برگزیده باشد حضرت عمررضی الله عنه گفت مرا نزد محمد راهنمایی کن تا اسلام بیاورم با یکدیگر برخاسته و به خانه ای که پیغمبر در آن بود آمدند و در زدند یکی از یاران پیغمبر صلی الله علیه وسلم برخاست و از درز در نگاه کرده حضرت عمر رضی الله عنه را دید که با شمشیر حمایت کرده جلو در ایستاده است و آن چه را دیده بود به حضرت محمد صلی الله علیه وسلم حکایت کردحمزه که حاضر بود گفت اجازه فرمایید که وارد شود اگر قصد خوبی داشته باشد او را گرامی می داریم و اگر قصد خیال آزار ما باشد او را با همان شمشیرش خواهیم کشت پیغمبر صلی الله علیه وسلم اجازه دخول فرمود و خود بجانب حضرت عمر رضی الله عنه رفت و لباس او را بسختی گرفته گفت چه باعث شده است که اینجا آمده ای تا وقتی که خشم خدا بر تو نازل نشود از رفتار خود دست نخواهی کشید؟ حضرت عمر رضی الله عنه گفت یا رسول الله آمده ام تا بخدا و رسول او ایمان بیاورم پیغمبر صلی الله علیه وسلم با صدای بلند تکبیر گفت بطوری که یاران او در خانه شنیدند که حضرت عمر رضی الله عنه اسلام آورد.

[ چهارشنبه 10 دی 1393 ] [ 11:48 ق.ظ ] [ اکبر عبدی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Pichak go Up

Online User

تعبیر خواب آنلاین
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic