جوانرود سیتی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
 
همه ما سعی می‌کنیم که از افراد بزرگ درس زندگی بگیریم و دوست داریم رمز و راز موفقیت آنها را بدانیم. اما فراموش می‌کنیم که گاهی بزرگترین درس‌های زندگی از کوچکترین موجودات کنار ما گرفته می‌شوند.
 
مثلاً مورچه‌ها را در نظر بگیرید. آیا باور می‌کنید که این موجودات کوچک می‌توانند به ما یاد بدهند که چطور باید زندگی بهتری داشته باشیم؟
 
از رفتار مورچه‌ها می‌توانیم چهار درس مهم بگیریم که به ما برای داشتن زندگی بهتر کمک می‌کنند.
 
1. مورچه‌ها هیچوقت تسلیم نمی شوند. آیا متوجه شده‌اید که چطور مورچه‌ها همیشه به دنبال راهی برای رد شدن از موانع هستند؟ انگشتتان را در راه یک مورچه قرار دهید و آن را دنبال او بکشانید، یا حتی روی او. مدام به دنبال راهی برای عبور از انگشت شما خواهد بود. هیچوقت یکجا نمی‌ایستد و گیج نمی‌ماند. هیچوقت دست از تلاش بر نمی‌دارد و عقب نمی‌کشد.
 
همه ما باید یاد بگیریم که اینچنین باشیم. همیشه موانعی در زندگی ما وجود دارد. چالش این است که دست از تلاش برنداریم و به دنبال راه‌های جایگزین برای رسیدن به اهدافمان باشیم.
 
2. مورچه‌ها همه تابستان به فکر زمستان هستند. داستان قدیمی گنجشک و مورچه را یادتان هست؟ در اواسط تابستان، مورچه‌ها به شدت مشغول جمع کردن آذوقه برای زمستان خود هستند—درحالیکه گنجشک برای خود خوش می‌گذراند. مورچه‌ها می‌دانند که تابستان—اوقات خوش—برای همیشه نمی‌ماند. بالاخره زمستان می‌آید. این درس خیلی خوبی است. وقتی زندگی خوب می‌شود، نباید مغرور شوید و تصور کنید که هیچوقت زندگیتان با شکست روبه‌رو نخواهد شد. با دیگران با ملاطفت و مهربانی رفتار کنید. برای روزهای سخت پس‌انداز کنید و به فکر آینده باشید. و یادتان باشد که اوقات خوب همیشه نیستند اما انسان های خوب همیشه هستند.
 
3. مورچه‌ها همه زمستان به فکر تابستان هستند. وقتی با سرمای طاقت‌فرسای زمستان مواجه می‌شوند، همیشه به خودشان یادآور می‌شوند که این همیشگی نخواهد بود و بالاخره تابستان فرا می‌رسد. و با اولین اشعه های خورشید تابستان، مورچه‌ها بیرون می‌آیند و آماده کار و تلاش و تفریح هستند. وقتی ناراحت و افسرده هستید و وقتی تصور می‌کنید مشکلات تمامی ندارند، خوب است که به خودتان یادآور شوید که این نیز می‌گذرد. اوقات خوش فرا می‌رسد و خیلی مهم است که همیشه رویکری مثبت به زندگی داشته باشید.
 
4. مورچه‌ها هرچه از توانشان برمی‌آید را انجام می‌دهند. مورچه‌ها چه مقدار غذا در تابستان جمع می‌کنند؟ هرچقدر که بتوانند! این الگوی خیلی خوبی برای کار است. هرچه که از دستتان برمی‌آید را انجام دهید. یک مورچه نگران این نیست که مورچه دیگر چقدر غذا جمع کرده است. عقب نمی‌کشد و به این فکر نمی‌کند که چرا باید اینقدر سخت تلاش کند. از حقوق کم خود هم شکایت نمی‌کند. آنها فقط سهمشان را از کار انجام می‌دهند. موقیت و خوشبختی معمولاً درنتیجه 100% به دست می‌آید—یعنی همه آنچه که در توان دارید را به کار گیرید. اگر به اطرافتان نگاه کنید، افراد موفقی را می‌بینید که با هرچه در توانشان هست زحمت می‌کشند.
 
پس:
 
1) عقب نکشید.
 
2) به فکر آینده باشید.
 
3) مثبت‌اندیش باشید.
 
4) تا منتهای توان خود تلاش کنید.
 
و یک درس دیگر هم هست که می‌توانید از مورچه‌ها یاد بگیرید. آیا می‌دانستید که مورچه‌ها می‌توانند شیئی با 20 برابر وزن خود حمل کنند؟ شاید ما هم همینطور باشیم. ما می‌توانیم سختی‌ها را به دوش بکشیم و حجم کارهای سخت و زیاد را مدیریت کنیم. دفعه بعد که چیزی موجب ناراحتیتان شد و تصور کردید که قادر به تحمل آن نیستید، دلسرد نشوید. به آن مورچه کوچک فکر کنید و یادتان باشد که شما هم می‌توانید وزن بیشتری را به دوش بکشید!

[ چهارشنبه 21 آبان 1393 ] [ 04:46 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]


( اعزام مسلمانان برای ابلاغ رسالت از طرف آن حضرت صلی الله علیه و سلم)
بسم الله الرحمن الرحیم : الحمدلله رب ا...لعالمین و صلاه و سلام علی نبینا محمد صلی الله علیه و سلم. دوستان عزیز به ادامه درس های از اخلاق آن حضرت صلی الله علیه و سلم امروز راجع به اعزام مسلمانان از طرف ایشان به مناطق مختلف صحبتی داریم.

ابن ابی عاصم به روایت از احنف آورده است : (در زمان عثمان رض مشغول طواف کعبه بودم. مردی از بنی لیث دستم را گرفت و گفت: تو را مژده ندهم؟ گفتم بلی.گفت آیا یادت هست که پیامبر اکرم اسلام مرا به سوی قوم شما فرستاد و من اسلام را بر آنان عرضه داشتم و آنان را به اسلام دعوت کردم و شما گفتید: شما ما را به خیر میخوانید و بدان فرمان میدهید و پیامبر اسلام هم مارا به خیر میخواند، خبر به پیامبر اکرم اسلام رسید پس فرمودند؛ یا الله! احنف را ببخشای

دارقطنی به روایت از ابن عمر رض آورده است : ((پیامبر اکرم اسلام عبدالرحمن بن عوف را فراخواند و فرمود:آماده باش که شما را در راس گردانی به ماموریت می فرستم. عبدالرحمن و یاران او بیرون رفتند تا به دومه الجندل رسیدند. مردم آنجا را به مدت سه روز به اسلام فراخواندند، روز سوم: اصبغ بن عمرو کلبی که مسیحی بود، مسلمان شد او رئیس قوم بود. عبدالرحمن نامه ی برای پیامبر اکرم اسلام نوشت و به وسیله ی مردی بنام رافع بن مکیث فرستاد و ماجرا را در آن شرح داد. پیامبر اکرم اسلام در پاسخ نوشت: با دخترش ازدواج کن، و او با دختر اصبغ ازدواج نمود، او همان زنی است که ابا سلمه بن عبدالرحمن از او متولد گردید....

ابن اسحاق به روایت از محمد بن عبدالرحمن تمیمی آورده است : ((پیامبر اکرم اسلام عمرو بن عاص را فرستاد که عرب ها را به اسلام فراخواند، زیرا مادر عاص از قبیله بنی بلی بود. و به دلیل رابطه خویشاوندی و الفت آن قوم، عمرو بن عاص را مامور این کار کرد)).

الله اکبر الله اکبر الله اکبر: این بود اخلاق آن حضرت صلی الله علیه و سلم در رابطه به اعزام اصحاب خویش برای دعوت به دیگران.....


[ یکشنبه 18 آبان 1393 ] [ 11:16 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]


بسم الله الرحمن الرحیم : الحمدلله رب العالمین و صلاه و سلام علی نبینا محمد صلی الله علیه وآله و اصحابه ...اجمعین و اما بعد. دوستان عزیز به توفیق الله سبحانه و تعالی میپردازیم به ادامه درس های از اخلاق آن حضرت صلی الله علیه و سلم.

این صفت از لوازم تبلیغ رسالت است، زیرا پیامبر اکرم اسلام دعوت خود را بر مردم عرضه میدارد و در کار تبلیغ به گفتگو با مخالفان می پردازد. یا به پرسش های پیروان خویش پاسخ میدهد و یا به اعتراضات و انتقادات شکاکان جواب میدهد، پس باید هوشیار باشد و از نیروی بیان و حاضر جوابی برخوردار باشد. تا شبهات دیگران را درهم بشکند و برایشان حجتی را باقی نگذارد. زیرا اگر مخالفان دلیل داشته باشند چیره شدن بر افکارشان ناممکن است و این همان مقتضای فرموده الهی است: النساء 165:- (پیامبرانی مژده دهنده و هشدار دهنده تا برای مردم حجتی بر الله باقی نماند).

با بررسی از زندگی پیامبر اکرم اسلام: در میابیم که ایشان در هر کاری الگو و نمونه استند. و در هر چیزی در بالاترین درجه قرار دارند و ثابت میشود که دعوت ایشان بی تردید حق است.
برای توضیح این جنبه ها نمونه های از گفتگوی ایشان را به تحریر میداریم...

عبدالله بن احمد به روایت از سعید بن راشد:
( تنوخی را که فرستاده ی هراکلیوس به خدمت رسول الله بود، در حمص دیدم او همسایه ام بود. پیری کهنسال که در شرف مرگ قرار داشت، به او گفتم:آیا از نامه هراکلیوس به رسول الله و نامه ای ایشان به هراکلیوس مرا آگاه نمی کنی؟ گفت؛ آری و داستان را بگو کرد...
نامه ی هراکلیوس را نزد رسول الله بردم، ایشان در تبرک ودر میان یارانش در کنار ابی بود که من خدمت ایشان رسیدم.
گفتم:صاحب تان کجا است؟
گفته شد: ایشان استند. به سوی او رفتم و رو به روی ایشان نشستم، نامه را تقدیم کردم، آن را کنار خویش گذاشت و فرمودند : از کجایی؟ گفتم؛ من تنوخی هستم. فرمودند : آیا گرایش به آیین حنیف ابراهیم داری؟ گفتم: من فرستاده ی قومی استم، از آیین خود بر نمی گردم تا بسوی آنان بازگردم. سپس پیامبر اکرم اسلام این سخنان را به زبان آوردند (ای پیامبر هر کس را که دوست داری نمیتوانی هدایت کنی، اما این الله است که هرکس را بخواهد هدایت میکند، و او بهتر می داند که چه کسی هدایت میشود).
تنوخی گوید: سپس نامه هراکلیوس را به مردی داد که در سمت راست او نشسته بود:گفتم اینکه نامه را میخواند کیست؟ گفتند:معاویه. در نامه هراکلیوس آمده بود؛ ای محمد! مرا به بهشتی فرا میخوانی که پهنای آن آسمان ها و زمین را شامل میگردد و برای پرهیزگاران مهیا شده است، پس دوزخ در کجا است؟ رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند: سبحان الله چون روز می رود شب کجا است؟)
الله اکبر الله اکبر الله اکبر


[ یکشنبه 18 آبان 1393 ] [ 11:15 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]

(( از حرف های گهربار آن حضرت صلی الله علیه وآله و اصحابه))

رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرمایند:-(سه کس را الله دوست میدارد، و بر سه کس خشم میگیرد.
اما سه ...کسی را که دوست میدارد: کسیکه به نزد قومی میرود و چیزی بنام الله میخواهد و نه بنام خویشاوندی، ولی آنان خواسته اش را نمی پذیرند، اما یکی از آنها از آن قوم تخلف میکند و به طور پنهانی که هیچ کس جز الله نمی داند، نیاز آن کس را بر آورده میسازد. این شخص را الله دوست میدارد. دیگر آنکه گروهی شب راه می پیمایند تا که خواب برآنان غلبه میکند و از هر چیزی برایشان خواب دوست داشتنی تر است، پس برای استراحت فرود میآیند. اما یکی از آنان به ذکر و تلاوت آیات الهی مشغول میگردد، این کس را الله دوست میدارد. سوم کسی که در گردانی برای جهاد میرود، با دشمنان رو به رو میگردد، گردان دچار شکست میگردد، اما او سینه اش را سپر میکند تا کشته میشود و یا الله فتح را به او ارزانی میکند، این کس را هم الله دوست میدارد. اما سه کسی که الله از آنها نفرت دارد.
اول...کهن سال زناکار
دوم...فقیر متکبر
سوم...سرمایه دار ستمگر..

رسول الله صلی الله علیه وآله و اصحابه اجمعین می فرمایند :((الله متعال در روز قیامت میفرماید: ای فرزند آدم! بیمار شدم به عیادت من نیامدی؟ بنده میگوید: پروردگارا! چگونه تو را عیادت میکردم، در صورتیکه تو پرودگار جهانیان استی هستی؟ میفرماید: آیا ندانستی که فلان بنده ام بیمار است و به عیادت او نرفتی؟آیا نمی دانستی اگر به عیادت او رفته بودی، مرا در نزد او میافتی.
ای فرزند آدم! از تو غذا خواستم، مرا غذا ندادی، گوید: پروردگارا! چگونه تو را غذا میدادم و تو پروردگار جهانیان استی؟میفرماید: فلان بنده ام از تو غذا خواست، به او غذا ندادی، آیا نمی دانستی اگر او را غذا میدادی، مرا در نزد او میافتی. ای فرزند آدم! از تو آب خواستم مر آب ندادی. گوید: پروردگارا! چگونه تو را آب میدادم که تو پرودگار جهانیان استی؟ میگوید:فلان بنده ام از تو آب خواست او را آب ندادی. آیا نمی دانستی اگر او را آب میدادی مرا در نزد او میافتی)).


[ یکشنبه 18 آبان 1393 ] [ 11:14 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]

زخم معده به جراحات دردناکی گفته می شود که در جداره داخلی معده و یا قسمت آغازین روده کوچک که اثنی عشر نامیده می شود وجود دارد...

علائم ابتلا به ز...خم معده چیست؟

به طور کلی از جمله علائم زخم معده می توان به موراد ذیل اشاره کرد:
درد مالشی یا سوزشی در قسمت میانی یا بالایی معده در فواصل وعده های غذایی یا به هنگام شب
نفخ
سوزش معده
تهوع یا استفراغ در موارد حاد ممکن است علائم زیر نیز وجود داشته باشد:
مدفوع سیاه یا تیره (به دلیل خونریزی)
بالا آوردن خون (که ممکن است شبیه به تفاله قهوه باشد)
کاهش وزن
درد شدید در ناحیه میانی یا بالایی معده

درمان زخم معده :

درمان زخم معده روش های متعددی دارد. از جمله:
-تغییر سبک زندگی
-محدود کردن مصرف لبنیات
-استفاده از داروهای مناسب
-انجام عمل جراحی.

[ یکشنبه 18 آبان 1393 ] [ 10:48 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]

حکمت تکاندن بستر ( رختخواب قبل از خواب)

:بسیاری ازمردم سنت سه بارتکاندن تشک راقبل ازخواب ترک میکنند؛اما برای چه تکاندن تشک وچرا..!؟ این همان چیزی است که ما آن را به شما تقدیم میکنیم:دراین جا اعجازعلمی است که دانشمندان غرب نیز بدان دست یافته اند همانا هنگامی که انسان میخوابدسلولهایی درجسمش می میرندوبربسترمی افتندوهنگامی که انسان بیدارمیشودآن سلولهای مرده بربستر باقی می مانندوآنها طوری اندکه باچشم غیرمسلح قابل رویت نیستندوآنگاه که انسان مجددا برآن بسترمیخوابدآن سلولها اک...سیدشده وواردجسمش میگردندوسبب بسیاری ازامراض میگردند(پناه برخدا). غربی ها جهت حل این مشکل کوشش بسیاری نمودندوبه این منظوربه شستن تشک یا روانداز با شوینده ها پرداختند اما فایده ای نداشت!!تمام شوینده هارو بکارگرفتند اما سلولها تکان نخوردند.

پس ازآن یکی ازدانشمندان غربی به سه بارتکاندن تشک پرداخت که دراین هنگام سلولها ناپدید شدند واینجا بود که اعجازعلمی سخن رسول اکرم صلی الله علیه وسلم روشن گردید آنجا که فرمودند:آنگاه که یکی ازشما به بسترش پناه آوردپس آن قسمت ازآن را که جسدش به آن مماس بوده است تکان دهد همانا او نمیداند چه برآن بجا نهاده است(صحیح الجامع)

بسیاری ازمردم تصورمیکنند بدین منظور تشک راتکان میدادندتا احیانا حشراتی که برآن هستند دور شوند درحالی که نمیدانند مساله بزرگترازآن چیزی است که آنها میپندارند! پس ای غرب ازتو متشکریم چرا که شما دایما عظمت این پیامبر امی رابه جهانیان ثابت می کنید درزمانی که مسلمانان ازآن غافلند”وماتورا جزرحمتی برای جهانیان نفرستادیم”


[ یکشنبه 18 آبان 1393 ] [ 09:54 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]


1.مردم را با لقب صدا نکنید.
2.روزانه از الله معذرت خواهی کنید.
3.الله متعال را همیشه ناظر خود ببینید....
4.لذت گناه را فانی و رنج آن را طولانی بدانید.
5.بدون تحقیق قضاوت نکنید، شخصی بایك چشم كور نزد تان بیاید تاجانب مقابل
نباشد قضاوت نكنید میشه كه جانب مقابل هردو چشم اش كور شده باشد،

6.اجازه ندهید نزد شما از کسی غیبت شود.
7.صدقه دهید،چشم به جیب مردم ندوزید.
8.شجاع باشید،مرگ یکبار به سراغتان می آید.
9.سعی کنید بعد از خود،نام نیک بجای بگذارید.
10.دین را زیاد سخت نگیرید.
11.با علما و دانشمندان با عمل ارتباط برقرار کنید.
12.انتقادپذیر باشید.
13.مکار و حیله گر نباشید.
14.حامی مستضعفان باشید.
15.اگر میدانید کسی به شما وام نمیدهد،از او تقاضا نکنید.
16.نیکوکار بمیرید.
17.خود را نماینده الله در امر دین بدانید.
18.فحّاش و بذله گو نباشید.
19.بیشتر از طاقت خود عبادت نکنید.
20.رحم دل باشید.
21.با قرآن آشنا شوید.
22.تا میتوانید بدنبال حل گره مردم باشید.
23.شب در بستر به امور خوب فکر کنید.
24.ببخشید و از مردم درگذر شوید.
25.در تجارت خدا را مدّنظر داشته باشید.
26.ثروتمند متّقی باشید.
27.شوخی زیاد هیبت شما را از بین میبرد.
28.نگذارید ناراحتی کوچک بین شما و دوستتان طول بکشد.
29.در حالت فقر از خود غنا نشان دهید.
30.این متن را برای دوستان و آشنایانتان بفرستید.
جَزَاکُمُ اللَّه خَیْرًا


[ جمعه 9 آبان 1393 ] [ 03:46 ب.ظ ] [ اکبر عبدی ]


تصور کن روزی که به این دنیا قدم می زاری ... تو گریه می کنی ... ولی همه با آمدن تو شاد و خوشحال هستن و به پدر و مادرت تبریک می گویند ...... در این روزها از دنیای جدیدت چیزی نمی فهمی فقط با گریه خواسته های خود را به مادرت می فهمانی..

هنگامی که به سن هفت سالگی می رسی عقربه های ساعت عمر ات شروع به حرکت می کند ... زندگی برای تو مفهوم جدیدی پیدا میکنه ... اولین روز مدرسه با شوق و شادی شروع می کنی ... و شاید یک شب به خاطر آن بیدار ماندی ... با شروع دوران مدرسه و تحصیل هر روز بر مشغلت و کارهای تو افزوده میشه ... در این فکری که این روزها را با موفقیت سپری کنی ... و درس و دانشگاه را سپری کنی تا وارد دنیای جدید شوی ... دنیایی پر از شور و شادی ... تشکیل خانواده و یافتن همسری مناسب برای خود ... هر لحظه انتظار روز عروسی را می کشی ... این روزهای پر از شادی نیز با تولد فرزند شیرین تر می شود ... تو و همسرت با تولد این نوزاد خوشحال می شوید و خاطرات کودکانه تان زنده می شود .. مسئولیت دیگه چندین برابر شده ... باید نقش مهمی در تربیت فرزندان ایفا کنی ...

روزها سپری می شود ... و فرزندان بزرگ می شوند ... عقربه های عمرت با سرعت بیشتر حرکت می کنه ... ... قدرت و توان جوانی ات کاهش می یابه ... بیماری ها از هر طرف به تو هجوم می آورن ... و موهای سرت سفید میشه ... وکمرت خم شده ... و قدم ها بر تو سنگینی میکنه... عقربه ها برای تو با سرعت بیشتر به حرکت در آمدن ... و این روزها تو را به یاد پدر و مادرت می اندازد...

در این روزها عقربه های ساعت عمر ات هر لحظه ممکنه بایستن ... هر لحظه انتظار سفر از این دنیا را می کشی ... از این دنیا به دنیای آخرت ... بالاخره عقربه های عمرت از حرکت باز می ایستن ... و اینجا زندگی دیگه برای تو شروع میشه ... در آنجا از زندگی دنیا خبری نیست ... از خانه و خانواده خبری نیست ... فرزندی نیست و دوست و غمخواری برای تو وجود نداره ... و در آنجا فقط از کار نیک ات می پرسند..

آیا نماز خواندی؟

آیا روزه گرفتی؟

آیا زکات دادی؟

آیا حج ادا کردی؟

آیا صدقه دادی؟

و آیا ........ وآیا............ و آیا .....؟؟؟

آن وقت خواهی دانست همه ثانیه های عمرت بسیار ارزشمند بوده ...و در برابر همه آنها باید پاسخگوی پروردگارت باشی

آری ... اینگونه زندگی دنیا برای انسان ها سپری میشه ... بسیار کوتاه و زودگذر ...

پس بیاییم از فرصت های باقی مانده برای خوشنودی پروردگارمان استفاده کنیم ...

بیاییم با طاعت پروردگار به زندگی مان روشنایی بخشیم ...


[ پنجشنبه 1 آبان 1393 ] [ 12:55 ق.ظ ] [ اکبر عبدی ]

یک روز کارمند پستی که به نامه‌هایی که آدرس نامعلوم دارند رسیدگی می‌کرد متوجه نامه ای شد که روی پاکت آن با خطی لرزان نوشته شده بود نامه...‌ای به خدا !
با خودش فکر کرد بهتر است نامه را باز کرده و بخواند.در نامه این طور نوشته شده بود:
خدای عزیزم بیوه زنی هشتادوسه ساله هستم که زندگی ام با حقوق نا چیز باز نشستگی می‌گذرد. دیروز یک نفر کیف مرا که صد دلار در آن بود دزدید.
این تمام پولی بود که تا پایان ماه باید خرج می‌کردم. یکشنبه هفته دیگر عید است و من دو نفر از دوستانم را برای شام دعوت کرده‌ام، اما بدون آن پول چیزی نمی‌توانم بخرم. هیچ کس را هم ندارم تا از او پول قرض بگیرم. تو ای خدای مهربان تنها امید من هستی به من کمک کن …
کارمند اداره پست خیلی تحت تاثیر قرار گرفت و نامه را به سایر همکارانش نشان داد. نتیجه این شد که همه آنها جیب های خود را جستجو کردند و هر کدام چند دلاری روی میز گذاشتند. در پایان نودوشش دلار جمع شد آن کارمند آن پولها را برای پیرزن فرستاد …
همه کارمندان اداره پست از اینکه توانسته بودند کار خوبی انجام دهند خوشحال بودند. عید به پایان رسید و چند روزی از این ماجرا گذشت، تا این که نامه دیگری از آن پیرزن به اداره پست رسید که روی آن نوشته شده بود: نامه‌ای به خدا !
همه کارمندان جمع شدند تا نامه را باز کرده و بخوانند. مضمون نامه چنین بود :
خدای عزیزم، چگونه می‌توانم از کاری که برایم انجام دادی تشکر کنم. با لطف تو توانستم شامی ‌عالی برای دوستانم مهیا کرده و روز خوبی را با هم بگذرانیم. من به آنها گفتم که چه هدیه خوبی برایم فرستادی … البته چهار دلار آن کم بود که مطمئنم کارمندان اداره پست آن را برداشته‌اند!!…

[ پنجشنبه 1 آبان 1393 ] [ 12:51 ق.ظ ] [ اکبر عبدی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Pichak go Up

Online User

تعبیر خواب آنلاین
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic